Realizacje

Ostatnie lata były dla nas szczególnie pracowite... Poniżej przedstawiamy część inwestycji,
w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć.

2023

Amazon. Centrum dystrybucyjne w Contwig (Niemcy)

Hala o powierzchni 48,5 tysięcy metrów kwadratowych to już ósmy i zarazem pierwszy realizowany na terenie Niemiec obiekt magazynowy dla Amazon, światowego lidera handlu e-commerce.

Samsung. Fabryka sprzętu AGD we Wronkach

Samsung Electronics Poland Manufacturing rozwija we Wronkach zakład produkcyjny. W nowoczesnej hali o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych zamontowane będą linie pomocnicze do produkcji pralek i lodówek.

Ball Packaging Europe. Rozbudowa fabryki w Lublinie

Należący do amerykańskiego koncernu Ball Corporation producent puszek aluminiowych do napojów jest jednym z największych w Europie. To także kluczowy zagraniczny inwestor działający na lubelszczyźnie.

HILLWOOD. Centrum logistyczne w Częstochowie

To kolejny projekt Hillwood w okolicach Częstochowy, który ma zapewnić bazę do przewozu towarów na tynki krajowe i zagraniczne. Docelowo inwestycja będzie składała się z dwóch hal i dostarczy na rynek ponad 61 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

Hillwood. Rozbudowa centrum logistyczno-magazynowego w Rawie Mazowieckiej

Kolejny etap inwestycji zlokalizowanej w centralnej Polsce polega na realizacji hali o łącznej powierzchni przekraczającej 78 000 m kw.

Panattoni Park Kraków North. Centrum logistyczne w Wężerowie

Centrum logistyczne, które w ramach dwóch obiektów posiadających certyfikację BREEAM na poziomie Excellent zaoferuje ponad 55 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

Topas Park. Centrum logistyczne w Berlinie-Lichtenbergu

Zlokalizowany w handlowej dzielnicy stolicy Niemiec obiekt zapewni około 15 000 m kw. powierzchni handlowej, produkcyjnej, magazynowej, logistycznej oraz biurowej.

GLP Park Lędziny. Rozbudowa centrum logistycznego

Wielofunkcyjne centrum oferujące ponad 111 500 m kw. powierzchni magazynowej, logistycznej i produkcyjnej  to najbardziej zaawansowany technologicznie projekt GLP w Polsce.

Mercedes-Benz Manufacturing Hungary. Hala magazynowa w Kecskemét

Fabryka w Kecskemét jest ważną częścią światowej sieci produkcji samochodów kompaktowych i jest pierwszym europejskim zakładem produkcyjnym Mercedes-Benz zlokalizowanym poza granicami Niemiec.

Thule Group. Rozbudowa zakładu produkcyjnego w Hucie Szklanej

To już dziesiąty etap powiększania fabryki Thule Group na przestrzeni minionych 20 lat. Realizacja obejmowała budowę nowych obiektów produkcyjnych, magazynowych oraz biurowca.

OSI Food Solutions Poland. Zakład produkcyjny w Górce k. Ostródy

Firma jest częścią grupy OSI, czołowego globalnego dostawcy niestandardowych produktów spożywczych dla handlu detalicznego, gastronomii i biznesu BTB.

Ball Beverage Packaging. Zakład produkcyjny w Pilźnie (Republika Czeska)

Ta założona w 1880 roku przez pięciu braci Ball amerykańska firma jest światowym liderem działającym w branży aluminiowych opakowań oraz w przemyśle lotniczym. Posiada obecnie ponad 100 obiektów zlokalizowanych na czterech kontynentach.

2022

Hillwood Słubice. Centrum logistyczne

Hala magazynowa zlokalizowana 5 km od przejścia granicznego Słubice-Frankfurt i dogodnym dojazdem do autostrady A2 zapewni doskonałą komunikację z rynkami zachodniej Europy.

Panattoni Park Poznań XI. Centrum dystrybucyjne w Żarnikach

Najemcą hali o powierzchni ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych jest Arcavo Polska, która dostarcza m.in. rozwiązania outsourcingowe w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw dla e-commerce.

Panattoni Park Poznań West Gate II. Centrum logistyczne w Tarnowie Podgórnym

Obiekt z certyfikacją środowiskową BREEAM na poziomie Excellent oferuje prawie 48 tys. m.kw. powierzchni i jest wyposażony w liczne rozwiązania z zakresu oszczędności energii i wody.

DTLS. Centrum logistyczne w Gorzowie Wielkopolskim.

Budowa obiektu magazynowego klasy A wraz z biurowcem dla krajowego spedytora zajmującego się usługami transportu międzynarodowego oraz logistyką.

Flex Films Europa. Hala do recyklingu we Wrześni

Koncern będący częścią The Uflex Group to drugi największy na świecie producent folii do celów spożywczych, farmaceutycznych i chemicznych.

K-FLEX. Rozbudowa zakładu produkcyjnego w Uniejowie

Producent izolacji termicznych, przemysłowych i akustycznych oraz zabezpieczeń przeciwpożarowych powiększa przestrzeń magazynową o dodatkowe 4 ha. W nowej hali pracę znajdzie ponad 100 osób.

Panattoni Park Jelenia Góra. Centrum logistyczne

W jednym z dwóch składających się na cały kompleks budynków o łącznej powierzchni ponad 24 tysięcy metrów kwadratowych   firma Dr. Schneider Automotive Polska otwiera zakład produkujący podzespoły do samochodów elektrycznych.

Fresh Logistics Polska. Rozbudowa centrum dystrybucyjnego w Gądkach

Należący do Raben Group międzynarodowy operator spedycyjny specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej produktów świeżych wymagających kontrolowanej temperatury w całym łańcuchu dostaw.

Amazon. Centrum logistyczne w Gorzyczkach

Panattoni Europe rozpoczęła budowę hali o powierzchni około 60 tysięcy metrów kwadratowych i posiadającej 70 doków przeładunkowych Zatrudnienie znajdzie tam nawet 1500 pracowników.

Panattoni Europe. Centrum dystrybucyjne DHL Supply Chain w Żernikach

Obiekt magazynowy dedykowany dla branż e-commerce, którego łączna powierzchnia wynosi 105 tys. metrów kwadratowych prowadzić będzie operacje logistyczne m.in. dla Zalando na wielu rynkach europejskich – w tym polskim i niemieckim.

Panattoni Park Gorzów II. Centrum logistyczne

Pierwsza z trzech zlokalizowanych na terenie Parku hal o powierzchni 38 tys. mkw ma już swoich najemców. Są nimi m.in.: producent naturalnych suplementów Yoshi, specjalista w sektorze opakowań i łańcucha dostaw Deles oraz producent części samochodowych Shipman.

GLP Poznań Airport Logistics Centre. Rozbudowa parku logistycznego

Najnowsza hala zrealizowana zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „Very Good” stanowi trzeci etap rozbudowy parku i oferuje 28 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-produkcyjnej oraz biurowej.

Oponeo.pl. Centrum Dystrybucji w Zelgoszczy k. Łodzi

Obiekt magazynowo-biurowy o powierzchni ponad 72 tys. metrów kwadratowych realizuje obecnie wszystkie zamówienia krajowego lidera w sprzedaży internetowej opon.

Hillwood Zgierz I. Park logistyczny w Dąbrówce Wielkiej

Centralne położenie Parku oraz dogodne połączenie z autostradą A1 i A2 zapewniają najemcom dogodny transport towarów na teren całego kraju oraz za granicę.

Aldi Polska. Centrum Dystrybucji w Lisim Ogonie

W zrealizowanym przez Panattoni Europe obiekcie magazynowo-biurowym o powierzchni ponad 43 tys. mkw. zatrudnienie znajdzie 200 osób.

Solaris Bus & Coach. Hala magazynowo-biurowa w Bolechowie

Fabryka jednego z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów została rozbudowana o kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania łańcucha dostaw obiekt zrealizowany w formule BTS.

MLP Poznań West. Park logistyczno-produkcyjny w Dąbrówce

Teren o powierzchni 29 ha zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania obejmuje 141 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM.

Align Technology. Zakład produkcyjny we Wrocławiu

Pierwsza w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) inwestycja światowego producenta oprogramowania i urządzeń medycznych wykorzystywanych w ortodoncji i stomatologii odtwórczej.

Hillwood Kutno. Rozbudowa centrum logistycznego

Dobudowany obiekt o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych położony jest w sąsiedztwie zjazdu „Kutno” w odległości 10 minut jazdy od skrzyżowania autostrad A1 i A2.

7R Park Poznań West. Centrum logistyczne w Tarnowie Podgórnym

Nowoczesna hala wysokiego składowania o powierzchni 55 tys. metrów kwadratowych to pierwszy z trzech obiektów zlokalizowanych w sąsiedztwie drogi krajowej 92 i Portu Lotniczego Poznań - Ławica.

2021

Amazon. Centrum logistyczne w Świebodzinie

W czterokondygnacyjnym obiekcie o powierzchni 193 tys. mkw. zautomatyzowana robotyka odpowiedzialna jest m.in. za pakowanie przesyłek.

Maersk. Centrum magazynowania i dystrybucji farmaceutyków w Mszczonowie

To pierwsza hurtownia tego typu w Polsce z certyfikatem BREEAM Excellent, w której zastosowano m.in. instalację fotowoltaiczną typu „off-grid” o mocy 1,06 MW.

Panattoni Park Szczecin I. Rozbudowa centrum logistycznego

InPost, Pulire, Iglotex, DTS oraz Coca-Cola to przedsiębiorstwa, które doceniły doskonałą lokalizację Parku, na który składa się osiem budynków magazynowych klasy A o łącznej powierzchni ponad 226 000 mkw.

Panattoni Park Wrocław S8 South. Centrum logistyczne w Bielanach Wrocławskich

Kuehne+Nagel, Adecon i Area Cooling Solutions to najemcy usytuowanego w bezpośrednim sąsiedztwie Węzła Wrocław Południe obiektu magazynowego posiadającego certyfikację środowiskową BREEAM o powierzchni 18 000 m kw.

Kedrion Biopharma. Centrum magazynowe w Üllő (Węgry)

Magazyn międzynarodowego producenta i dystrybutora produktów leczniczych pochodzących z ludzkiego osocza stosowanych w leczeniu poważnych chorób i zaburzeń.

Flex Films. Zakład produkcyjny w Rétság (Węgry)

Jeden z czołowych liderów produkcji folii polimerowych do zastosowań opakowaniowych na świecie wybudował swoją drugą fabrykę na terenie Unii Europejskiej.

Lenovo. Zakład produkcyjny w Üllő (Węgry)

Posiadacz najszerszej na świecie oferty produktów technologicznych i jedna z najbardziej podziwianych marek na świecie według magazynu Fortune otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Europie.

Teqball. Obiekt magazynowo-biurowy w Biatorbágy (Węgry)

Siedziba twórcy i producenta akcesoriów do gry Teqball - najszybciej rozwijającego się sportu opartego na piłce nożnej na świecie.

Panattoni Park Gorzów. Centrum dystrybucyjne

Kolejny projekt developera w województwie lubuskim i jednocześnie pierwszy obiekt typu multi-tenant w Gorzowie. Składa się z trzech budynków magazynowych klasy A o łącznej powierzchni 69 tys. mkw.

Panattoni Park Szczecin Goleniów. Hala magazynowa

Nowy obiekt położony jest na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, a także blisko dróg łączących z portami w Szczecinie czy Świnoujściu.

Weber Stephen Products. Zakład produkcyjny w Zabrzu

Pierwszy obiekt poza Stanami Zjednoczonymi lidera w produkcji wysokiej jakości grillów, które trafią na rynki europejski oraz azjatycki.

Panattoni Park Kalisz. Kompleks magazynowo-produkcyjny

Pierwszy kompleks multi-tenant z powierzchnią klasy A w drugim największym mieście Wielkopolski. Poczta Polska S.A. zostaje głównym najemcą.

7R City Flex Łódź II. Park logistyczny

Bramy wjazdowe z poziomu „0”, doki hydrauliczne, dogodny dojazd do autostrady A1 czy bliskość Portu Lotniczego Łódź to tylko niektóre atrybuty Parku, na który składają się dwie hale o łącznej powierzchni ok. 13,5 tys. metrów kwadratowych.

7R Park Tczew. Rozbudowa kompleksu logistycznego

Kolejny etap inwestycji zwiększył przestrzeń magazynową o 30 tys. metrów kwadratowych. Jednym z najemców parku jest sieć supermarketów POLOmarket.

InPost. Centrum logistyczne we Wrocławiu

Największy niezależny operator logistyczny w Polsce powiększa swoją powierzchnię magazynową o nową halę w parku MLP Wrocław West.

Valeo. Zakład produkcyjny w Czechowicach-Dziedzicach

Valeo, we współpracy z Siemens, w nowej fabryce produkować będzie napędy i generatory prądu dla pojazdów elektrycznych.

DHL Polska. Centrum logistyczne w Siedlcach

Nowa inwestycja firmy logistycznej składa się z dwóch hal: głównej, przyjmującej przesyłki z całej Polski, a także dystrybucyjnej, obsługującej wysyłkę do odbiorców.

Arche Hotel w Pile

Na 5 kondygnacjach hotelu oprócz luksusowych pokoi znajduje się także centrum konferencyjne, restauracja, bar oraz lokale usługowe i mieszkalne.

2020

Panattoni Park Poznań VIII. Centrum dystrybucyjne w Konarzewie

Centrum dystrybucyjne o powierzchni niemal 85 tys. metrów kwadratowych składa się z dwóch budynków magazynowych.

RTV EURO AGD. Centrum dystrybucyjne w Jankach

Centrum zlokalizowane jest na terenie Prologis Park – jednego z największych pod względem powierzchni zabudowy tego typu obiektów w Polsce.

InPost. Sortownia w Szałszy k. Gliwic

Dzięki utworzeniu nowego centrum logistycznego firma posiada już 10 obiektów tego typu, zlokalizowanych w całej Polsce.

Panattoni Europe. Centrum dystrybucyjne w Gorzowie Wlkp.

Pierwszymi najemcami nowej realizacji dewelopera są Omnipack – zajmujący się logistyką dla sektora e-commerce, a także Logoplaste Polska – producent opakowań.

K-FLEX. Rozbudowa hali magazynowej w Uniejowie

Dobudowany obiekt o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych pełnił będzie funkcje magazynowe, ale jest też przystosowany do produkcji.

Garmin. Zakład produkcyjny w Biskupicach k. Wrocławia

W nowej fabryce amerykańskiej firmy technologicznej powstawać będą m.in. samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe.

Panattoni Park Konotopa III. Nowe centrum dystrybucyjne

Położone przy węźle łączącym drogi A2 i S8 centrum docelowo ma osiągnąć powierzchnię 60 tys. metrów kwadratowych.

Panattoni Park Wrocław IV. Rozbudowa hal magazynowych

Rozbudowywany kompleks znajduje się w miejscu atrakcyjnym zarówno dla polskich, jak i zagranicznych inwestorów – w sąsiedztwie autostrady A4.

Panattoni Park Szczecin. Rozbudowa hal C2 i G

Centrum Dystrybucyjne mieści się zaledwie kilometr od autostrady A6 prowadzącej do Berlina. Dzięki temu przyciąga licznych najemców z Europy Zachodniej.

Żabka Polska. Hala magazynowa w Komornikach k. Poznania

Na terenie Panattoni Park sieć sklepów spożywczych oprócz standardowych powierzchni magazynowych wynajmuje pomieszczenia chłodnicze i mroźnicze.

2019

DHL Freight. Centrum dystrybucyjne w Mosznej k. Pruszkowa

Zlokalizowany w pobliżu zjazdu z autostrady A2 obiekt o powierzchni ponad 9000 m.kw.  zapewnia firmie przewozowej szybki transport w każde miejsce w Polsce.

Panattoni Europe. City Logistics Łódź I

Zlokalizowany niecałe 10 kilometrów od centrum Łodzi obiekt mieści ponad 35 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

7R Logistics. Hala magazynowa w Swarzędzu

W nowoczesnym budynku zaprojektowanym według standardów BREEM najemcami powierzchni są m.in. firmy z branży automotive.

Panattoni Park Pruszków III. Rozbudowa centrum dystrybucyjnego

W ramach ostatniego etapu rozbudowy centrum zyskało nową powierzchnię magazynową i nowych najemców, którzy cenią jego niewielką odległość od Warszawy.

Panattoni Park Poznań VII. Budowa hali D

Powierzchnia magazynowa w tak atrakcyjnej lokalizacji (12 km od Poznania, przy drodze S11) szybko zyskała najemców w gronie firm logistycznych.

Hillwood. Centrum logistyczne w Łodzi

Hala o powierzchni 73 tys. metrów kwadratowych wchodzi w skład parku magazynowego zlokalizowanego w południowej części Łodzi.

Amazon. Centrum Logistyczne w Gliwicach

Dla giganta e-handlu to drugi tego typu obiekt w woj. śląskim. Magazyn w Gliwicach będzie jeszcze większy od swojego odpowiednika w Sosnowcu.

K-FLEX. Hala produkcyjno-magazynowa w Uniejowie

To już kolejna zlokalizowana w okolicy hala włoskiego producenta materiałów izolacyjnych i akustycznych. Łącznie zatrudnia w nich już ponad 650 osób.

Hillwood. Centrum logistyczne w Kutnie

Mieszczące się tuż przy węźle autostrady A1 centrum logistyczne oferuje do wynajęcia ponad 30 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

ELTEK Poland. Hala produkcyjno-magazynowa w Bielsku-Białej

Firma ELTEK jest obecna na polskim rynku od 2004 roku. Specjalizuje się w produkcji komponentów dla sektora motoryzacyjnego i AGD.

Amazon. Centrum dystrybucyjne w Pawlikowicach

Mieszczące się pod Łodzią centrum dedykowane jest do dystrybucji produktów chemii spożywczej oraz kosmetyków.

Panattoni Europe. Hala produkcyjna w Bielanach Wrocławskich

Budynek zlokalizowany na terenie parku magazynowego został dostosowany do wyjątkowych potrzeb produkcyjnych branży farmaceutycznej.

ROHLIG SUUS Logistics. Centrum logistyczne w Bielanach Wrocławskich

Polski operator logistyczny realizuje usługi w zakresie transportu drogowego, kolejowego, morskiego, lotniczego, a także logistyki kontraktowej.

Panattoni Park Sosnowiec III. Budowa hal C1, H, I

Rozbudowane centrum logistyczne zyskało ponad 50 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Jej najemcami są m.in.: CEVA Logistics Poland, Nefab Packaging Poland, Ekol Logistics oraz CAT LC.

Action. Centrum Dystrybucyjne w Osłej

Pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne międzynarodowej sieci dyskontów niespożywczych. Znajdzie się w nim miejsce na ponad 50 tysięcy palet. 

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Fabryka pralek i zmywarek w Łodzi

W nowej fabryce powstawać będą urządzania wykorzystujące technologię „internetu rzeczy”, pozwalające na zdalne zarządzanie AGD.

VOSS Fluid. Hala produkcyjna w Nowej Wsi Legnickiej

Właścicielem obiektu jest niemiecki dostawca technologii hydraulicznych i partner dla międzynarodowego przemysłu inżynierii mechanicznej.

Panattoni Park Wrocław IV. Rozbudowa hali magazynowej

W rozbudowanym kompleksie magazynowym znajduje się m.in. centrum logistyczne firmy ROHLIG SUUS Logistics.

Panattoni Park Wrocław VII. Rozbudowa hali B

Powierzchnię w powiększonej hali wynajmują m.in. producenci silników elektrycznych do rowerów – Bafang oraz firma logistyczna VST Logistics.

Panattoni Europe. Rozbudowa Centrum Logistycznego w Szczecinie

Rozbudowa centrum logistycznego w zlokalizowanym pod Szczecinem Załomie obejmowała powstanie 2 nowych hal magazynowych.

Panattoni Europe. Rozbudowa Centrum Logistycznego w Trzebuszu k. Szczecina

Do dyspozycji najemców oddane zostały 2 nowe budynki magazynowe o łącznej powierzchni niemal 70 tys. metrów kwadratowych.

Amazon. Centrum logistyczne w Okmianach

Na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie szóste w Polsce centrum dystrybucyjno-logistyczne giganta z Seattle. Powierzchnia hali to 61 000 mkw.

Panattoni Europe. Centrum magazynowe w Komornikach k. Poznania

Świetna lokalizacja obiektu (w pobliżu autostrada A2, drogi S5 i S11) sprawia, że przyciąga on wiele firm. Najemcami zostaną m.in. Eurocash, DB Schenker czy Mandersloot.

2018

Amazon. Drukarnia w Sosnowcu

Obok istniejącego już Centrum Logistycznego amerykański koncern otworzył nowy obiekt – przeznaczony do wykonywania personalizowanych nadruków na koszulki.

Panattoni Europe. Centrum logistyczne w Trzebuszu k. Szczecina

Nowy obiekt znalazł już pierwszego najemcę. Swój kompleks logistyczny otworzy tam firma Hegen Polska, zajmująca się internetową sprzedażą domowego sprzętu sportowo-rekreacyjnego.

Thule Group. Hala magazynowa w Hucie Szklanej

Po rozbudowie obiekt jest największą w Europie fabryką Thule Group. Szwedzka firma to światowy lider produkcji artykułów i urządzeń ułatwiających bezpieczny transport.

Hillwood Polska. Centrum magazynowe w Pruszkowie

Zrealizowana we współpracy z Polskim Holdingiem Nieruchomości inwestycja obejmuje 6 budynków o łącznej powierzchni 100 tys. metrów kwadratowych.

DPD Polska. Hala magazynowo-biurowa w Pruszkowie

Projekt budynku został stworzony pod kątem nowoczesnego sortera, który znajduje się w jego centrum. Obiekt zrealizują wspólnie Hillwood Polska i PHN.

DHL Parcel Polska. Centrum dystrybucji w Radzyminie

W zbudowanym przez Panattoni Europe obiekcie typu cross-dock znajdzie się ponad 100 bram dla TIR-ów i samochodów dostawczych.

Oschmann. Fabryka mebli w Sulęcinie

Czołowy niemiecki wytwórca nowoczesnych łóżek i akcesoriów wyposażenia sypialni przenosi większość produkcji do Polski. W zakładzie o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych pracę znajdzie ponad 300 osób.

BTS Ontex. Zakład produkcyjny w Radomsku

Dla piątego największego producenta artykułów higienicznych na świecie Panattoni Europe wybudował pierwszą w Polsce fabrykę. 

Panattoni Europe. Centrum logistyczne w Krzywej k. Bolesławca

Liczące niemal 70 tys. metrów kwadratowych centrum jest trzecim w Polsce tego typu obiektem szwedzkiej marki odzieżowej H&M.

Panattoni Europe. Hale magazynowe w Sosnowcu

Dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni ponad 63 tys. metrów kwadratowych tworzą największy kompleks logistyczny w okolicy.

OBI. Park Magazynowo-Logistyczny w Natolinie

Ze względu na lokalizację w pobliżu autostrad A1 i A2, obiekt będzie pełnił funkcję magazynu centralnego dla sieci marketów budowlano-wyposażeniowych.

MLP Group. Centrum logistyczne w Gliwicach

Inwestycję wyróżnia dobra lokalizacja – w pobliżu przebiega autostrada i ważna droga krajowa, a w bliskim sąsiedztwie znajduje się centrum Gliwic i lotnisko w Pyrzowicach.

SEGRO Business Park Warsaw. Hala biurowo-magazynowa w Ożarowie

Nowy obiekt będzie pełnił funkcję głównego oddziału firmy DSV Road – operatora transportu, realizującego swoje usługi na terenie Polski i Europy.

Panattoni Europe. Centrum dystrybucyjne w Koninku k. Poznania

Dobra lokalizacja obiektu – tylko 12 km od centrum Poznania – ułatwia nie tylko planowanie procesów logistycznych, ale i dostęp do pracowników.

Panattoni Europe. Hala magazynowa w Poznaniu

Największą zaletą Panattoni Park Poznań Airport jest lokalizacja w pobliżu lotniska oraz zachodniej obwodnicy miasta, prowadzącej do autostrady A2.

Panattoni Europe. Centrum logistyczne w Łodzi

Pod względem powierzchni jest to trzeci największym obiekt tego typu w Polsce. Będzie on pełnił funkcję centrum logistycznego firmy BSH.

Panattoni Europe. Hala magazynowa w Grodzisku

Głównym najemcą nowej hali jest firma Raben Logistics. Dzięki dobremu położeniu, Grodzisk stanowi idealną bazę pod działalność logistyczną.

Panattoni Europe. Hala magazynowa nr 4 w Szczecinie

Łączna powierzchnia obiektów na terenie parku to ponad 50 tys. metrów kwadratowych. Najemcami nowej hali zostali m.in. Carlsberg oraz Rohlig Suus Logistics.

P3 Logistics Parks. Hala magazynowa nr 6 w Woli Bykowskiej

Nowo powstała hala jest szóstym budynkiem dostępnym na terenie Piotrków Park. Docelowo ma ich być 12.

2017

Ideal Automotive. Fabryka w Zielonej Górze

W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym powstają obicia siedzeń i wnętrza bagażników dla kilkudziesięciu marek samochodów.

Panattoni Europe. Hale magazynowo-biurowe w Bielanach Wrocławskich

Panattoni Europe jest liderem rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Od 2005 roku zrealizował inwestycje o powierzchni ponad 3 mln metrów kwadratowych.

IFA Powertrain Polska. Fabryka w Ujeździe

Głównym odbiorcą produkowanych w Ujeździe podzespołów samochodowych jest Daimler AG, właściciel marki Mercedes.

STS Acoustics. Hala produkcyjno-magazynowa w Międzyrzeczu

Ze względu na atrakcyjną lokalizację, wyroby produkowane w Międzyrzeczu trafiać będą głównie do Szwecji.

Bielany Business Point. Biurowiec we Wrocławiu

W pięciokondygnacyjnym budynku zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania umożliwiające znaczącą redukcję zużycia energii.

Amazon. Centrum logistyczne w Kołbaskowie

Obiekt w Kołbaskowie jest czwartym centrum logistycznym firmy Amazon w Polsce. Stałe miejsce pracy znajdzie w nim ponad 1000 osób.

Thule Group. Fabryka w Pile

Potentat w produkcji rozwiązań do transportu osób i ładunków w nowej fabryce tworzył będzie głównie akcesoria z nowej kategorii dedykowanej dzieciom.

Hillwood Investment Properties. Hala magazynowo-produkcyjna w Bielanach Wrocławskich

Po realizacji tych inwestycji Hillwood stanie się jednym z czterech największych inwestorów w branży magazynowo-produkcyjnej w aglomeracji wrocławskiej.

Panattoni Europe. Hala logistyczno-magazynowa w Pruszkowie

Kompleks magazynowy w Pruszkowie docelowo składać ma się z 3 obiektów, dopasowanych do potrzeb różnych branż, w tym lekkiej produkcji.

 

Amazon. Centrum logistyczne w Sosnowcu

W liczącym ponad 130 tysięcy metrów kwadratowych nowym obiekcie lidera branży e-commerce realizowane będą zamówienia na obuwie i odzież.

Harper Hygienics. Hala magazynowo-produkcyjna w Jakubowie

W nowej hali produkowane oraz konfekcjonowane są wyroby kosmetyczno-higieniczne, takie jak płatki do makijażu czy chusteczki.

2016

Vandemoortele. Zakład produkcyjny w Kutnie

Firma Vandemoortele jest największym w Polsce wytwórcą pieczywa na potrzeby sieci handlowych.

KPPSP w Żninie

Nowoczesny budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mieści m.in. boksy garażowe dla 12 samochodów, a także lądowisko dla śmigłowców ratowniczych.

Goodman. Hala produkcyjno-magazynowa we Wrocławiu

Wielofunkcyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 20000 m2, mogący spełniać funkcje zarówno produkcyjne, magazynowe, jak i biurowe.

Gestamp. Hala produkcyjno-magazynowa we Wrocławiu

We Wrocławskim zakładzie nad projektowaniem, opracowywaniem oraz produkcją części do przemysłu samochodowego pracuje ok. 200 osób.

HellermannTyton. Zakład produkcyjny w Słupcy

W nowej fabryce produkowane są elementy z tworzyw sztucznych – m.in. przewody, systemy mocujące, kształtki. Łącznie ponad 4000 ton rocznie.

Flex Films Europa. Hala produkcyjna we Wrześni

W momencie oddania hala mogła szczycić się największą na świecie linią produkcyjną folii opakowaniowej.

Bombardier. Hala produkcyjna we Wrocławiu

W jednej z najnowocześniejszych hal tego typu w Europie produkowane są rozwiązania dla transportu szynowego.

Wuzetem. Fabryka w Konotopie

Nowy zakład produkcyjny posłużył firmie Wuzetem do poszerzenia produkcji o części do najnowszych silników diesla.

2015

Volkswagen. Fabryka we Wrześni

W fabryce produkowany jest największy oferowany w Europie przez Volkswagena samochód użytkowy – Crafter.

Centrum Logistyczno-Dystrybucyjne Koninko Hala B

Powierzchnia obiektu, w skład którego wchodzi nie tylko hala magazynowa, ale także pomieszczenia biurowo-socjalne wynosi aż 17000 m2.

2014

Inkubator Biznes i Nauka w Poznaniu

Ideą Inkubatora jest ułatwianie współpracy firm na styku biznesu i nauki. W nowym budynku znajduje się około 45 biur i ponad 120 stanowisk do pracy.

Metalcynk. Cynkownia w Bydgoszczy

Wybudowana na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego cynkownia w chwili oddania mogła się pochwalić najdłuższymi w Europie wannami – ich długość sięga 19 metrów.

Thule. Zakład Produkcji Bagażników w Hucie Szklanej

Z Centrum Dystrybucyjnego w Hucie Szklanej produkty marki Thule trafiają m.in. do Czech, Bułgarii, Rumunii oraz Rosji. Thule Grup to producent bagażników samochodowych, rowerowych, łańcuchów śnieżnych, a także fotelików dziecięcych.

Wiadukt nad drogą DK-92

Dzięki stworzeniu nowoczesnego węzła drogowego w Sadach możliwy jest bezpieczny dojazd do centrum logistycznego firmy Amazon.

Malta House w Poznaniu

Jest to pierwszy budynek biurowy w Poznaniu, który uzyskał certyfikat LEED PLATINUM – najwyższe wyróżnienie, jakie otrzymują budynki z niskim stopniem oddziaływania na środowisko.

Hala Sportowo-Widowiskowa „Łuczniczka” w Bydgoszczy

„Łuczniczka” jest jednym z ważniejszych obiektów tego typu w Polsce. Podczas zawodów sportowych na trybunach może zasiąść prawie 7000 osób.

Kompania Piwowarska w Poznaniu

W Poznańskim browarze wchodzącym w skład Kompanii Piwowarskiej – Lech Browary Wielkopolski – piwo warzone jest od 1980 roku. W 2014 roku kompleks zyskał nowy plac składowy, rozlewnię, a także rozbudowaną fermentownię.

Eureka. Park Naukowo Technologiczny w Konstantynowie Łódzkim

Oprócz powierzchni biurowych, centrum konferencyjnego oraz restauracji w budynku znajduje się własne Data Center o powierzchni 240 m2.

Man Truck&Bus. Fabryka w Tarnowie Podgórnym

W Tarnowie Podgórnym produkowane były autobusy miejskie oraz ich podwozia. Obecnie produkcja kontynuowana jest w Starachowicach.

Amazon. Centrum logistyczne w Sadach

Podpoznańskie centrum dystrybucyjne światowego lidera e-sprzedaży ma powierzchnię 13 boisk piłkarskich.

Basf. Fabryka Katalizatorów w Środzie Śląskiej

Zlokalizowany w Środzie Śląskiej zakład produkcyjny firmy BASF, światowego lidera branży chemicznej, jest największą w Europie fabryką katalizatorów.

2013

Metalbark. Fabryka konstukcji stalowych w Bydgoszczy

Dzięki otwarciu nowej fabryki na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego możliwości produkcyjne firmy zwiększyły się o około 1500 ton miesięcznie.

Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Jest to pierwsza na Pomorzu Zachodnim komenda zbudowana od podstaw po wojnie.

Altax. Hala produkcyjno-magazynowa w Brodziszewie

W zakładzie produkcyjnym w Brodziszewie firma Altax wytwarza m.in. popularne preparaty do ochrony oraz dekoracji drewna.

Modi. Fabryka w Konstantynowie

Firma Modi jest producentem, a także dystrybutorem wysokiej jakości opakowań jednorazowych z tworzyw sztucznych.

Luvena. Budynek usługowo – magazynowo – biurowy w Luboniu

W skład kompleksowego budynku zlokalizowanego na terenie Parku Przemysłowego Luvena wchodzi obiekt magazynowy oraz 2-kondygnacyjna część usługowo-biurowa.

Leroy Merlin. Market budowlany w Złotnikach

Zlokalizowany na terenie gminy Suchy Las obiekt obejmuje ponad 13 tys m2 powierzchni sklepowej, a także parking na 400 miejsc.

Biblioteka Uniwersytecka w Zielonej Górze

Największa biblioteka naukowa w województwie lubuskim. W jej zbiorach znajduje się około 1,5 miliona różnych pozycji.

UMK. Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii w Toruniu

Budynek wchodzi w skład kompleksu uniwersyteckiego. Znajdujące się w nim Centrum pełni funkcję zarówno naukową, jak i badawczą.

2012

HJ Heinz. Hala „Crocus” w Pudliszkach

Przeprowadzone w ramach BMS oraz APIA prace obejmowały m.in. automatykę 17 central wentylacyjnych, a także zdalny odczyt zużycia energii z podziałem na zmiany.

Bowa. Hala produkcyjno-magazynowa w Złotkowie

W budynku produkowane oraz przechowywane są komponenty dla branży motoryzacyjnej i medycznej.

Uniwersytet Przyrodniczy. Biocentrum w Poznaniu

W nowoczesnym kompleksie dydaktycznym znalazło się miejsce na posiadającą wysokie parametry akustyczne aulę, która może pomieścić 400 osób.
 

BMW/MINI. Budynek biurowy i salon w Poznaniu

Nowoczesny budynek dealera samochodów łaczy w sobie funkcje administracyjno-biurowe, a także salon sprzedaży.

Nickel BioCentrum w Złotnikach

Jeden z najnowocześniejszych w Wielkopolsce ośrodków biomedycznych. Znajdują się w nim laboratoria, a także biura oraz sale konferencyjne.

Zakłady Mechaniczne Kazimieruk. Kompleks produkcyjny w Tarnowie Podgórnym

Ponad 5,3 tysiąca m2 powierzchni użytkowej służy do kompleksowej obróbki stali.

ADOB. Hala produkcyjna w Poznaniu

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Consultingowe ADOB jest producentem nawozów mikroelementowych i chemikaliów nieorganicznych.

2011

Aquanet. Budynek biurowo-laboratoryjny w Poznaniu

Połączone budynki zyskały nowoczesny system alarmowy,  informujący o próbie wejścia na obszar strzeżony osoby nieuprawnionej.

Tabo. Budynek firmowy w Bogucinie

W nowych magazynach hurtowni spożywczej Tabo znalazło się miejsce na 10 000 palet.

Poligrafia Janusz Nowak. Siedziba firmy w Wysogotowie

W nowej siedzibie kontynuowane są rodzinne tradycje firmy poligraficznej, które sięgają 1984 roku.

Restaura Maraton Gardens w Poznaniu

W skład tego prestiżowego kompleksu mieszkaniowego wchodzi 6 ekskluzywnych apartamentowców.

York. Hala magazynowa w Bolechowie

York jest producentem artykułów do utrzymania czystości. W siedzibie w Bolechowie oprócz części magazynowej znajdują się pomieszczenia biurowe i socjalne.

Kompleks basenowy w Trzebnicy

Kompleks składa się z krytej pływalni, z częścią sportową, rekreacyjną oraz brodzikiem dla dzieci, a także z basenu zewnętrznego.

H&M. Modernizacja hali magazynowej w Gądkach

W zlokalizowanym w Gądkach magazynie jednej z najpopularniejszych sieci odzieżowych pracuje ok. 3 tysięcy osób.

Sitag. Siedziba firmy w Swarzędzu

Nowy budynek firmowy odpowiada charakterowi marki, która w produkcji foteli i krzeseł stawia na design i funkcjonalność.

Kompleks turystyczno-rekreacyjny w Żaganiu

W budynku znajduje się m.in. basen, zjeżdżalnia rynnowa, spa, siłownia, sauny, a także kręgielnia, sala bilardowa oraz kort do squasha.

Politechnika Poznańska. Centrum Wykładowe oraz Biblioteka Techniczna

Obiekt powstał w myśl technologii budynku inteligentnego. Wyposażony został w najnowsze media elektroniczne, umożliwiające m.in. zdalny dostęp do zasobów biblioteki.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu

Po rozbudowie kompleksu budynku WSA w Poznaniu całkowita kubatura pomieszczeń sięga 10 000 m3.

Pasta. Hala magazynowa w Poznaniu

Firma Pasta jest producentem odzieży marki Solar. Nowy budynek magazynowy połączony jest z częścią biurową.

2010

Donauchem. Magazyn z częścią biurową w Rokietnicy

Firma Donauchem jest dystrybutorem surowców i półproduktów chemicznych dla przemysłu.

Solaris Bus&Coach. Hala produkcyjna w Środzie Wielkopolskiej

W zmodernizowanej hali produkcyjnej powstaje jeden z flagowych produktów firmy – tramwaj Tramino.

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Dom studencki „Karolek”

Akademik może pomieścić ponad 150 studentów. Oprócz pokoi w budynku znajduje się stołówka, a także hala garażowa.

WTBS Kwatera. Budynki mieszkalno-usługowe w Strzeszynie

Kompleks składa się z 7 wielorodzinnych budynków mieszkalnych, w których znajdują się 154 mieszkania.

2009

Basf. Fabryka Elastogran w Śremie

W fabryce w Śremie produkowane są wypełnienia z tworzyw sztucznych. Rocznie powstaje ich ok. 4 tysięcy ton.

Tor regatowy Malta w Poznaniu

Jeden z najnowocześniejszych na świecie obiektów tego typu. Odbywają się na nim ważne imprezy, takie jak Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie, a także we Wioślarstwie.

Inline Poland. Hala produkcyjno-magazynowa w Murowanej Goślinie

W nowoczesnej fabryce przy produkcji opakowań do żywności pracuje ponad 200 osób.

2008

CGS. Zakład produkcyjny w Mrowinie

Jedna z najnowocześniejszych drukarni w Wielkopolsce o ponad 4000 m2 powierzchni produkcyjnej.

Paroc. Hala produkcyjna w Trzemesznie

Rozbudowana fabryka wełny mineralnej zyskała dodatkową powierzchnię. Obecnie kubatura budynku wynosi niemal 100 tysięcy m3.

Hama. Hala magazynowa w Robakowie

Oprócz części magazynowej, w budynku znalazło się miejsce na zaplecze biurowo-socjalne.

Dramers. Hala produkcyjna w Poznaniu

Firma Dramers produkuje m.in. odświeżacze powietrza, perfumy, środki do pielęgnacji włosów czy lakiery do paznokci.

STS Mercedes. Salon sprzedaży z halą serwisową w Komornikach

W chwili oddania nowoczesny obiekt był największym w Wielkopolsce salonem sprzedaży samochodów Mercedesa.

Cinna. Obiekt produkcyjno-magazynowy w Pobiedziskach

W podpoznańskim zakładzie produkowany jest m.in. pierwszy na świecie napój zawierający skoncentrowany likopen.

Modertrans. Magazyn w Biskupicach

W przeszłości Modertrans zajmował się jedynie renowacją taboru autobusów i tramwajów. Aktualnie firma produkuje własne tramwaje Moderus.

Wirtgen. Hala produkcyjno-magazynowa w Poznaniu

Firma Wirtgen Polska zajmuje się sprzedażą oraz serwisem m.in. mobilnych maszyn do budowy dróg i naprawy nawierzchni.

Odlewnia Żeliwa „Śrem”

W efekcie prac modernizacyjnych hala produkcyjna odlewni wyposażona została m.in. w nowy system oświetlenia.

2007

Zakłady Chemiczne Luboń. Hala magazynowa w Zdziechowicach

W wyniku dynamicznego rozwoju firmy rozszerzyła ona swoją działalność i obecnie funkcjonuje pod nazwą Luvena.

Essel Propack. Hala produkcyjno-magazynowa w Międzyrzeczu

Polski oddział firmy Essel jest częścią globalnego koncernu odpowiadającego za produkcję co trzeciego opakowania produktów do higieny jamy ustnej.

Derform. Obiekt produkcyjno-magazynowy w Poznaniu

Derform jest jednym z największych w Polsce producentów papierniczych oraz tekstylnych artykułów licencyjnych dla dzieci.

Bridgestone. Hala produkcyjna w Poznaniu

Firma Bridgestone jest nr 1 na świecie w produkcji wyrobów gumowych oraz opon.

2006

Petro Oil. Obiekt magazynowy w Baranowie

W wysokiej na 13 metrów i długiej na 50 metrów hali składowane są materiały petrochemiczne.

2005

Knott. Obiekt produkcyjno-magazynowy w Zdzieszowicach

Firma Knott zajmuje się wytwarzaniem osi oraz hamulców do przyczep, ciągników, dźwigów i innych pojazdów specjalistycznych.

2004

Ovopol. Hala magazynowa w Nowej Soli

Każdego dnia w nowosolskich fabrykach do produkcji sproszkowanych artykułów jajowych wybijanych jest 3 miliony jaj.

Volkswagen. Fabryka w Poznaniu

Produkowane w Poznaniu samochody Caddy i Transporter trafiają na rynki całego świata.

2003

Markslojd. Hala magazynowa w Konarzewie

Pochodząca ze Skandynawii firma produkuje oświetlenie do użytku domowego, ale także miejsc publicznych.

Malta-Decor. Hala magazynowa w Poznaniu

Firma Malta-Decor jest jednym z największych w Europie producentów papieru dekoracyjnego. Każdego roku wytwarza go ponad 100 tysięcy ton.

2002

Gaya Mensana. Obiekt produkcyjno-magazynowy w Czerniejewie

W zakładzie w Czerniejewie produkowane były chipsy owocowe.